Роль емоційних і вегетативних розладів у хронізації виразкової хвороби дванадцятипалої кишки
DOI:
https://doi.org/10.30978/MG-2018-3-13Ключові слова:
виразкова хвороба, психоемоційний чинник, вегетативна нервова система, парасимпатикотонії, тривожністьАнотація
Мета — визначити роль емоційних і вегетативних розладів у хронізації виразкової хвороби (ВХ) дванадцятипалої кишки (ДПК).
Матеріали та методи. Обстежено 62 хворих (39 чоловіків і 23 жінки) на ВХ ДПК віком від 18 до 42 років. Дослідження стану вегетативної нервової системи проводили за загальноприйнятою схемою з аналізом вихідного вегетативного тонусу. За допомогою уніфікованих анкет і схем аналізували наявність і вираженість синдрому вегетативної дистонії.
Результати. Встановлено, що одним з механізмів хронізації ВХ ДПК є формування дисоціації між вегетативними та емоційними розладами — поєднання підвищеної тривожності з вегетативною парасимпатикотонією і недостатністю вегетативного забезпечення фізичної діяльності.
Висновки. При лікуванні ВХ ДПК необхідно призначати транквілізатори і антидепресанти, а у разі хронічного перебігу хвороби — вегетотропні засоби з тонізувальною дією.
Посилання
Гафуров БГ. Идеи невризма в гастроэнтерологии. Рос журн гастроэнтерол, гепатол, колопроктол. 2014;3:76-79.
Гублер ЕВ. Вычислительные методы анализа и распознавания патологических процессов. М.: Медицина, 2008:296.
Смулевич АБ. и др. Психосоматические расстройства (клиника, эпидемиология, терапия, модели медицинской помощи.). Журн неврологии и психиатрии. 2009;N 4:4-16.
Яснуха ТЛ. Невротические расстройства при заболеваниях внутренних органов. К., 2005:211.
Camirelli M. Disords of gastrointestional motiviti in neurologic diseasis. Mayo Clin Proc. 2014;65(6):825-846.